У басейні важко підтримувати правильний мікроклімат. Тому перед тим як побудувати або залити воду в басейн ВАЖЛИВО серйозно підійти до проектування системи вентиляції, підбору обладнання, і проконсультуватися з цього приводу з фахівцями, щоб створити якісне середовище перебування всередині приміщення і уникнути майбутніх проблем, які, як показує практика, виникають дуже швидко (вогкість, вологість, грибок).
Фактори, що впливають на якість повітря у басейні
Фактор №1
Вологість повітря . Волога є, як і потрібною часткою для здоров’я, так і шкідливою, якщо її рівень підвищено. Тому важливо дотримуватись певного співвідношення вологості повітря – для басейну це 40-65%. У кімнаті з великим дзеркалом води зазвичай виникають проблеми з підвищеною вологістю, що часто стає для власника великою дилемою.
Рішення: для того, щоб встановити правильний баланс вологості в плавальному приміщенні, існує два основних способи – асиміляція вологи зовнішнім повітрям та конденсаційне осушення. Перший спосіб здійснюється, безпосередньо, за допомогою витяжної та припливної системи вентиляції, тобто, вологе повітря повністю замінюється на нове та свіже з вулиці. Другий спосіб полягає у виведенні з повітря всієї вологи, перетворення її в конденсат, або ж по-іншому — осушення повітря.
Фактор №2
Різкі перепади температури . Коли температура води дуже відрізняється від температури повітря – це дуже негативний момент з певних причин. Показники температури безпосередньо впливають на комфорт відвідувачів, а також на рівень вологості, що випаровується від поверхні води. Ідеальний варіант для басейну — коли температура повітря в приміщенні на 2-3 ° С вище, ніж показники температури води.
Рішення: потрібно встановити спеціальне обладнання, яке нагріватиме повітря при його подачі до приміщення. Це робиться для того, щоб нове повітря не продувало Вас холодними потоками, адже від такого є великий ризик захворювань. Наприклад, добре підійде водяний калорифер, або вирішити питання може рекуператор тепла у вентиляційній установці. А ось саме контроль над рівнем температури допоможе дотримуватись системи автоматики, яка дозволить Вам не переживати і не встановлювати регулярно правильні показники самому. Тобто, забезпечивши таке рішення, Ви можете покластися на прилади — вони самі будуть задавати температуру та підігрівати воду/повітря.
Фактор №3
Постійне повітря . Постійна рухливість повітря повинна обов’язково бути у басейні. Як уже говорилося раніше, система вентиляції в басейні повинна регулярно проводити обмін мас, так само як і вода постійно впливає на повітря. Якщо відключати обладнання, то за цей час накопичуватиметься багато вологи, повітря насичуватиметься бактеріями та неприємними запахами, а поверхні приміщення покриватимуться конденсатом, нальотом, і далі грибком – і це лише за короткий час. Поки вентиляція перебуває у вимкненому положенні, відбувається необоротний процес.
Вирішення: встановити систему вентиляції, яка підходить Вам за потужністю, працює і з високою продуктивністю, і з невисоким рівнем споживання електроенергії. Підбір такого важливого фактора, як вентиляція в басейн, повинен здійснюватися за допомогою досвідчених фахівців з профільної фірми, оскільки вони допоможуть створити економне та ефективне рішення.
Етапи організації вентиляції у басейні:
- Збирання всіх даних за планом приміщення (площа, висота стель, окремо площа води);
- Облік довкілля – рівень забруднення, тип клімату, температурні показники та природний рівень вологості повітря;
- Розрахунок рівня вологості в самому басейні, а також забрудненість повітря;
- Запис усіх факторів, що впливають на температуру в приміщенні та джерел тепла, їх розрахунок;
- Далі відбувається розрахунок повітрообміну для даного приміщення, з’ясування потужності обладнання та вимоги до обладнання;
- Проектування – підбір системи вентиляції та вибір місця встановлення з урахуванням вищезазначених розрахунків;
- Врахування додаткових функцій для вентиляційних установок;
- Погодження обраних моделей та всього проекту із Замовником;
- Після цього всі документи передаються в монтажний відділ.
Як бачите, краще для проектування системи вентиляції басейну звернутися до фахівців, оскільки вони дійсно зможуть відтворити всі вищезгадані пункти, підібрати та розрахувати правильне індивідуальне рішення для Вашого басейну, враховуючи потреби та бюджет.
І головне — треба пам’ятати, що система вентиляції в басейні повинна обов’язково підтримувати норми за необхідною температурою, вологістю, і слідкувати за відповідним співвідношенням припливного та витяжного повітря. З цього приводу є кілька фактів та правил:
- Витяжна вентиляція повинна працювати із співвідношенням на 10-15% потужнішим, ніж припливна. Це здорово допоможе запобігти поширенню неприємних запахів, бактерій і вологості в інші приміщення, а також зведе до нуля їх вплив на мікроклімат у басейні;
- Процес припливу повітря потрібно налагодити так, щоб на кожну людину або купається надходило повітря в кількості 80 м3/годину;
- І як уже говорилося раніше, підтримувати нормалізований рівень вологості для басейну в діапазоні від 40% до 65% — краще контролювати це, або вирівнювати співвідношення вологи, допоможе осушувач повітря;
- Правильний вибір розташування всіх повітророзподільників вплине на ефективність роботи системи повітрообміну. Правильне рішення — розмістити їх так, щоб потік повітря проходив уздовж холодних поверхонь, наприклад вікна. Але потрібно обов’язково створити таку систему, щоб протяги були відсутні у басейні, як такі, зі зрозумілих причин.
Типи вентиляції у басейні
Існують такі найбільш підходящі типи вентиляції для плавального приміщення:
1. Припливно-витяжна установка з рекуперацією тепла – потужна установка, яка організує і витяжку, і приплив повітря у потрібній кількості. Достатньо однієї установки для роботи вентиляції всього приміщення – тут повітропроводи та схожі прилади допоможуть розподілити повітряні маси. Разом, якщо підібрати правильну установку, можна повністю забезпечити повітрообмін приміщення, що безперечно радує. Корисною стане функція рекуперації тепла, яка допоможе нагріти повітря, не споживаючи електроенергії – все за рахунок тепла, яке рекуператор автоматично бере з витяжного повітря. Ось Вам і ефективна, потужна і водночас економна установка з можливістю 3 в 1.
2. Набірна система припливної та витяжної вентиляції. Вона працює за принципом, як і попередня, тільки тут можна зібрати обладнання індивідуально – окремо вибрати елементи, які ідеально підійдуть для Вашого приміщення. Тут і додаткові калорифери, і потужні канальні вентилятори на витяжку і приплив, і фільтри для очищення повітря, і датчики вологості, температури, зручна система автоматики — все, що потрібно для того, щоб зробити мікроклімат в басейні ідеальним.
3. Система осушення із підмішуванням повітря. Це найбільш оптимальний варіант, тому що установка виконує основну функцію для басейну — осушення повітря до потрібних показників. Такий прилад вмить виправить всю ситуацію з вологою, нормалізує баланс, і плюс до цього – забезпечить витяжку та приплив свіжого повітря до приміщення. А контролювати доведеться лише один агрегат.
Для консультації — залишайте заявку в формі зворотнього звязку, або телефонуйте за номером – 067 618 16 92