Вентиляція спортивного залу

Вентиляція фітнес-центру

Згідно зі стандартами ДБН, кожна будівля, де прибувають люди, повинна мати систему вентиляції. Вона забезпечує приплив у приміщення необхідної кількості повітря. Так повітря в приміщенні не застоюється і постійно оновлюється. Важливою властивістю є і здатність захищати дихальну систему людини від шкідливих частинок, що знаходяться у повітрі (наприклад, вихлопні гази, які можуть потрапляти у повітря через відкрите вікно) або неприємний запах.
У приміщенні фітнес-клубу або спортивного залу, де відвідувачі активно займаються фізичними вправами, вентиляція є особливо актуальною. Важливо враховувати розміри клубу – чим менше приміщення для фізичних вправ, тим швидше через виділення вуглекислого газу, тепла та запахів погіршуватиметься якість повітря. Тому залежно від розміру спортивного залу та кількості людей, що постійно присутні у ньому, оновлення повітря має виконуватись відповідно до встановлених норм. Доведено, що при поганому мікрокліматі тренування стають менш ефективними, що призводить до зниження результатів спортсменів та погіршення їх здоров’я.
Чинний ДБН «Громадські будівлі та споруди» та довідковий посібник до ДБН «Проектування спортивних залів, приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять та критих ковзанок зі штучним льодом» передбачають подачу 80 м3/год. на спортсмена і 20 м3/год. на глядача.

Особливості фітнес-центру

Здебільш у фітнес-клубі необхідно оновлювати повітря якнайчастіше, тому що без його постійного припливу знаходиться в приміщенні неможливо. При будівництві нового проекту часто вже передбачені високі стелі, що дозволяють зменшити кількість повітря, що надходить, тобто повітря не так швидко насичується вуглекислим газом. Але через те, що у фітнес-центрі крім тренажерних залів є й багато інших приміщень: душові, масажні, комори, навчальні класи тощо, які вимагають меншої кратності оновлення повітря, необхідно передбачати різні вентиляційні системи для різних приміщень. Однак, не тільки розмір приміщення впливає на вибір потужності припливних установок, а також важливо враховувати відвідуваність центру.
Отже, потужність припливних установок повинна бути розрахована таким чином, щоб вентиляція фітнес клубу покривала витрати повітря, забезпечуючи доступ свіжого.

Розрахунок вентиляції для заняття фітнесом

  • Кількість повітря, необхідного людині залежить від того, наскільки активна його діяльність:
  • під час спокою – не менше ніж 30 м3/год;
  • під час робочої діяльності в умовах схожих з офісом – не менше ніж 60 м3/год;
  • при фізичних навантаженнях різного роду – не менше ніж 80 м3/год.
    Отже, для спортсмена, який займається фізичними вправами у фітнес-клубі, потрібно 80 м3/год свіжого повітря. Далі для того, щоб дізнатися про продуктивність припливної установки, слід скористатися формулою:
    L=N*Lнорм.

У цій формулі значення N означає кількість людей, які постійно перебувають у залі фітнес-клубу, а Lнорм це стандартне значення з наведеного вище списку. Таким чином, розрахунок за цією формулою покаже необхідний обсяг свіжого повітря, необхідний для кількості відвідувачів клубу, що фіксується.

Вентиляція у фітнес-центрах також розраховується виходячи з площі приміщення та кратності оновлення повітря згідно з нормами. Для цього використовується формула:

L = n * S * H.
Нормована кратність повітря n береться з таблиці кратності оновлення повітря в приміщеннях фітнес-центру. Для того щоб визначити кратність оновлення, потрібно скористатися спеціальною таблицею значень, в якій зазначено необхідну кількість оновлень за годину для певних приміщень фітнес-центру. Це значення перемножується з площею S і висотою H і в результаті вийде потрібна продуктивність припливної установки. При порівнянні результатів обох розрахунків слід віддати перевагу тому, що показує більшу продуктивність.

Вентиляція спортивних клубів – вибір оптимальної вентиляційної системи.
Вентиляційна система повинна максимально рівномірно розподіляти по приміщенню припливне повітря, одночасно утилізуючи відпрацьоване. У невеликих приміщеннях цілком впорається моноблочна установка припливу, а ось для великих центрів краще використовувати повноцінну загальнообмінну припливно-витяжну систему вентиляції.
Переваги моноблочних систем полягає в простоті монтажу, тому що вони можуть бути встановлені навіть під стелею. Завдяки оптимізованій конструкції можна індивідуально підбирати потужність і габарити установок, а за рахунок додаткового вбудованого обладнання, повітря проходячи через установку, очищається, охолоджується або підігрівається. Таким чином, це найкращий спосіб швидко та ефективно організувати вентиляцію малих приміщень фітнес-центру.
Загальнообмінна вентиляційна система складна в монтажі, так як її конструкція поєднує в собі не тільки припливно-витяжні установки, а й мережу повітроводів (каналів).

Але тривалі та дорогі роботи виправдовують себе якісним вентилюванням спортивних приміщень. Принцип роботи загальнообмінної системи полягає в подачі вуличного повітря припливною установкою в приміщення через систему фільтрів та видалення відпрацьованого повітря із приміщення за допомогою витяжної установки. Для підігріву припливного повітря найчастіше встановлюються калорифери, а за для охолодження – кондиціонери. Найчастіше, щоб зменшити витрати на підігрів потоку, що надходить у приміщення, припливно-витяжний пристрій постачають рекуператором. Він дозволяє підігрівати вхідний потік, що утилізується теплим повітрям. При цьому повітряні потоки не контактують між собою, а значить – припливне повітря не поєднується з утилізованим, що гарантує його чистоту.

Звертайтеся за консультацією з приводу підбору вентиляційної системи для Вашого спортивного залу за номером – 067 618 16 92;

    Пожалуйста, докажите, что вы человек, выбрав Дом.


    МОНТАЖ СИСТЕМ ВЕНТИЛЯЦИИ

    Вентиляция для частных домов и квартир

    В данном разделе

    Полезная информация и примеры работ
    Подробнее

    Вентиляция для кафе / столовых / ресторанов

    В данном разделе

    Полезная информация и примеры работ
    Подробнее

    Вентиляция для промышленных предприятий

    В данном разделе

    Полезная информация и примеры работ
    Подробнее

    Вентиляция для медицинских учреждений

    В данном разделе

    Полезная информация и примеры работ
    Подробнее

    Вентиляция для пекарни

    В данном разделе

    Полезная информация и примеры работ
    Подробнее

    Вентиляция для кальянных и курительных комнат

    В данном разделе

    Полезная информация и примеры работ
    Подробнее

    Вентиляция для спортивного зала

    В данном разделе

    Полезная информация и примеры работ
    Подробнее

    Вентиляция для торгового центра

    В данном разделе

    Полезная информация и примеры работ
    Подробнее

    Вентиляция для бассейна

    В данном разделе

    Полезная информация и примеры работ
    Подробнее

    Вентиляция для покрасочной камеры

    В данном разделе

    Полезная информация и примеры работ
    Подробнее

    Вентиляция для животноводческих ферм

    В данном разделе

    Полезная информация и примеры работ
    Подробнее

    Вентиляция для сварочного участка

    В данном разделе

    Полезная информация и примеры работ
    Подробнее